Betonsa Çevre Dostu ve Yenilikçi Ürünler

Solidmix

Sülfat direnci istenilen projelerde uzun süre kalıcılık sağlamak üzere geliştirilen Betonsa özel ürünüdür. Solidmix, yapı elemanının maruz kalacağı zararlı ortamdaki sülfat iyonu konsantrasyonuna özel hammadde ve tasarımıyla, XA1, XA2 ve XA3 çevresel etki sınıflarına uygun şekilde üretilir. Düşük klinker içeriği sayesinde karbon ayak izi azaltılmıştır ve çevre dostudur.

Ürünü İncele

Performix

Betonsa’nın yeni nesil fiber donatılı özel ürünüdür. Beton içerisindeki 3 boyutlu dağılımı sayesinde, betonun yük taşıma performansını arttır. Oluşabilecek plastik rötre (büzülme) ve içsel mikro çatlaklar dahil tüm yapısal çatlakları önlemeye yardımcı olur. Yüksek kaliteli sentetik lifli donatılar sayesinde projelere uygulama kolaylığı getirir; zaman ve maliyet avantajı sağlar.

Ürünü İncele

Ecocrete

Tasarımında kullanılan düşük klinkerli çimento ve /veya mineral katkılar sayesinde daha düşük CO2 emisyonuna sahip Betonsa’nın yeni nesil standart hazır beton ürünüdür. Her türlü çevresel etki, kıvam ve beton sınıfında üretilen Ecocrete, teknik olarak mümkün en düşük CO2 tüketimiyle, kalite hedefleri ve müşteri beklentilerinin tamamını karşılamaktadır.

Ürünü İncele

100+ Beton

100+Beton, Betonsa’nın üstün durabilite ve geçirimsizlik özellikleriyle istenilen proje dayanımını uzun yıllar koruyabilen özel ürünüdür. Düşük alkalili özel çimento ve mineral katkı kullanılarak üretilen 100+Beton, 100 yıl ve üzeri servis ömrü istenilen büyük altyapı projeleri (köprü, havaalanı, metro ve otoyol) için geliştirilmiştir. 100+Beton, Yavuz Sultan Selim Köprüsü gibi önemli betonarme projelerini geleceğe taşımaktadır.

Ürünü İncele

HidroMix

Su geçirimsizlik istenilen projelerde yapısal yalıtım sağlamak üzere geliştirilen Betonsa özel ürünüdür. Hidromix, düşük su işleme derinliğiyle, “Binalarda Su Yalıtımı Yönetmeliği” ve TS EN 12390-8 standardında tarif edilen bütün gereklilikleri sağlar. Üstün durabilite özelliği sayesinde yapının servis ömrü boyunca maruz kalacağı bütün fiziksel ve kimyasal çevresel etkilere karşı dirençlidir.

Ürünü İncele

Yolbeton

Silindirle sıkıştırılmış beton yol ile derzli donatısız veya derzsiz (sürekli) donatılı beton yol uygulamalarında kullanılabilen, TS EN 13877-1, TS EN 206 ve tamamlayıcısı olan standartlarda belirtilen şartlara uygun olarak üretilen, asfalt gibi muadillerine göre daha çevreci ve uzun ömürlü olan, ağır taşıt yüklerine karşı dirençli olan Betonsa özel ürünüdür.

Ürünü İncele

Yeşilşap

Betonsa’nın çevreci ve hafif hazır şap ürünüdür. Üretiminde kullanılan özel mineral katkılı çimentolar sayesinde CO2 emisyonunu %35’e kadar azaltan Yeşilşap, özel kimyasal katkılar sayesinde (hacmen %25 hava sürüklenerek), geleneksel şaplara göre %25 daha hafif hale gelmekte ve yapılarda ısı yalıtımına katkıda bulunmaktadır.

Ürünü İncele

A+ Beton

Çevreci ve sürdürülebilir yapılar için geliştirilen, durabilitesi yüksek, uzun ömürlü Betonsa özel ürünüdür. Çimento yerine yüzde 70’e varan “Öğütülmüş Yüksek Fırın Cürufu” ikamesi ile üretilerek karbon emisyonu azaltılan A+Beton, çevre dostu yeşil binalar için en uygun çözümü sunmaktadır.

Ürünü İncele

Drabeton

Betonsa’nın çelik tel donatılar kullanılarak, endüstriyel zeminler için ürettiği özel ürünüdür. Beton içerisindeki 3 boyutlu dağılımı sayesinde, betonun yük taşıma performansını arttır. Oluşabilecek plastik rötre (büzülme) ve içsel mikro çatlaklar dahil tüm yapısal çatlakları önlemeye yardımcı olur. Yüksek kaliteli çelik tel donatılar sayesinde projelere uygulama kolaylığı getirir; zaman ve maliyet avantajı sağlar.

Ürünü İncele

BETONSA