Yolumuz sürdürülebilir
gelecekten geçiyor

KURUMSAL

Akçansa

Akçansa, Akçimento ve Çanakkale Çimento’nun 1996 yılında birleşmesi sonucunda faaliyetlerine başlamıştır. Şirketimiz, Sabancı Holding ve Heidelberg Materials ortak kuruluşu olmasının yanı sıra halka açık ortaklık yapısıyla geleceğe güvenle ilerlemektedir. Akçansa, Türkiye’nin çimento ihtiyacının %7’sini, toplam çimento ve klinker ihracatının ise %11’ini karşılayan dünya kalite standartlarına uygun ürünleri, sorumlu üretim anlayışı, İstanbul Sanayi Odası tarafından ödüllendirilen doğa dostu kimliği, üstün hizmet anlayışı ve yüksek teknoloji donanımlı tesisleri ile üretmeye devam etmektedir.

Şirketimiz, ülkemize ve topluma değer yaratma bilinciyle operasyonlarını Marmara, Ege ve Karadeniz bölgelerinde sürdürmektedir. Akçansa, çimento ve klinker üretimlerini İstanbul Büyükçekmece, Çanakkale ve Samsun-Ladik’teki üç entegre çimento fabrikasında gerçekleştirirken, kaliteli, hızlı ve çözüm sunan liman faaliyetlerini ise Çanakkale ve İstanbul-Ambarlı limanları aracılığıyla devam ettirmektedir. Akçansa’nın liman faaliyetlerine ek olarak İzmir-Aliağa, Ambarlı, Yalova ve Yalova-Yarımca olmak üzere 4 adet çimento terminali bulunmaktadır.

Şirketimiz, Betonsa ile 1998 yılında birleşmesiyle hazır beton üretim hizmetlerini Betonsa markası altında 25 tesiste gerçekleştirmektedir. Kurumumuz, Agregasa ile de 2002 yılında birleşmesi sonucunda agrega üretim faaliyetlerini Agregasa markasıyla Tekirdağ (Saray) ve Bursa’da bulunan tesislerinde sürdürmektedir.

Akçansa, tüm tesislerinde üretim faaliyetlerini ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi, BS EN ISO 9001: 2000 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi ve BS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi’ne uygun olarak yürütmektedir.

HAKKIMIZDA

Türkiye’nin En yüksek Paydaş Değerine Sahip Sürdürülebilir Yapı Malzemeleri Şirketi Olmak

Toplumsal, çevresel, yasal ve etik değerlere bağlı kültürümüz ile;

  • Yenilikçi ürünler, hizmetler ve çözümler ile müşterilerimize,
  • Üstün finansal performansımız ile hissedarlarımıza,
  • İş sağlığı ve güvenliği öncelikli yönetim anlayışımız ve sürekli gelişim olanakları ile çalışanlarımıza,
  • Alternatif yakıt ve ham madde kullanımı, geri kazanım süreçleri ve biyolojik çeşitliliğe verilen önem ile çevremize ve
  • Diğer tüm paydaşlarımıza, değer yaratarak, toplumun yaşam kalitesini yükselten lider yapı malzemeleri şirketi olmaktır.

VİZYON

MİSYON