Yenilikçi teknolojilerle çevre
dostu ürünler tasarlıyoruz

AKÇANSA

Akçansa Çevre Dostu ve Yenilikçi Ürünler

 • Özel Ürün

  Pratik Çimento

  Akçansa’nın 5 kg’lık paketlerle yapı marketlerde pazara sunduğu CEM I 42,5 R tipteki paketli raf ürünüdür.

  Ürünü İncele
 • Özel Ürün

  1803 ÇİMENTO

  1915 Çanakkale Köprüsü projesi için özel olarak geliştirilmiş olan; C3A, MgO, asitte çözünür klorür içeriği gibi özellikleri sınırlandırılmış ve düşük alkalili (LA) CEM I 52,5 N çimento ürünüdür. 1915 Çanakkale Köprüsü projesinde, minimum 100 yıllık servis ömrü şartını sağlayan 1803 BETON’un üretiminde cüruf ile birlikte kullanılmıştır.

  Ürünü İncele
 • Özel Ürün

  100+ÇİMENTO

  3. Boğaz Köprüsü (Yavuz Sultan Selim Köprüsü) projesi için özel olarak geliştirilmiş olan C3A, MgO, asitte çözünür klorür içeriği gibi özellikleri sınırlandırılmış ve düşük alkalili (LA) CEM I 52,5 N çimento ürünüdür. Yavuz Sultan Selim Köprüsü projesinde, minimum 100 yıllık servis ömrü şartını sağlayan 100+BETON’un üretiminde cüruf ile birlikte kullanılmıştır.

  Ürünü İncele
 • Özel Ürün

  ActionCem

  %35-50 oranında mineral katkı içerir. Düşük klinker oranı ve düşük karbon ayak izi ile sera gazı emisyonlarının azaltılmasına katkı sağlar. Başta sülfatlı ortamlar olmak üzere zararlı çevresel etkilere karşı yüksek dirence sahiptir.

  Ürünü İncele
 • Özel Ürün

  Solidcem

  SOLIDCEM inceliği yüksek, zemin güçlendirme (enjeksiyon) uygulamaları için ideal, enjeksiyon sırasında köpürmeme özelliği mevcut, sülfata karşı dirençli, alkali-silikare aksiyonlarına karşı dayanıklı, uygun priz süresine sahip, daha düşük hisratasyon ısısı ve bu nedenle düşük termal çatlak riskine sahip çevre ve iklim dostu bir üründür.

  Ürünü İncele
 • Özel Ürün

  DUOCEM

  İçeriğindeki %20’ye varan mineral katkı oranı sayesinde, Portland çimentosuna göre karbon ayak izi %10 daha azdır. Bu özelliği ile DUOCEM, hem yapı dostu bir üründür hem de sera gazı azaltımına destek olan çevre dostu çimentodur.

  Ürünü İncele

ÜRÜNLER