Basın Odası

TEOG Seminerleri Benim Mahallem’deydi

21.11.2016

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle hayata geçirdiği Benim Mahallem sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenlenen TEOG Seminerleri’nde Büyükçekmeceli ebeveyn ve çocuklarla bir araya geldi. TOÇEV’in uzman eğitimcileri tarafından verilen seminerlerde, sınav öncesi ve sonrasında sergilenecek doğru yaklaşımlar katılımcılarla paylaşıldı.

Benim Mahallem projesinin yeni ayağı olan TEOG Seminerleri 15-17 Kasım tarihleri arasında Büyükçekmece 19 Mayıs Ortaokulu, Tepecik Ulus Ortaokulu, Gilman Durukan Ortaokulu, Tepecik İmam Hatip Ortaokulu konferans salonlarında  gerçekleşti.

Ebeveyn ve çocuklara yönelik farklı seansların düzenlendiği seminerlerde, 8.sınıf öğrencilerine TEOG sınavı öncesinde ve sınav anında sınav kaygılarıyla nasıl baş edebilecekleri, sınav anında uygulayabilecekleri gevşeme teknikleri, doğru nefes alma çalışmaları aktarıldı. Sınav öncesinde, sınav anında ve sonrasında çocukların kendi öz değerlerinin önemini kaybetmemeyi, motivasyonlarını nasıl yüksek tutabilecekleri, kendilerine güvenmeye nasıl devam edecekleri konuları ele alındı.

Ebeveynlere ise sınav öncesinde ve sınav sonrasında çocuklara nasıl doğru yaklaşım sergilenmesi gerektiği konusunda bilgi aktarıldı.

Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun, düzenlenen seminerlerin sınav öncesinde hem öğrencilerimize hem sınava girecek öğrencilerin ebeveynlerine büyük destek sağlayacağına inandığını, bu tür etkinliklerin II. dönem sınavları öncesinde de yenileneceğini belirterek; “Bütün gayretimizle evlatlarımıza en iyi yararı nasıl sağlayabiliriz onun derdinde olacağız. İlçe Müdürü olarak programların düzenlenmesinde ve uygulanmasında emeği geçen bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Akçansa Büyükçekmece Fabrika Müdürü Edip Alpan, “Benim Mahallem sosyal sorumluluk projemiz kapsamında, TEOG Sınavı öncesi, hem ebeveynler hem de çocuklarla bir araya gelerek onlara destek olmak istedik. Öğrencilerin motivasyonlarını yüksek tutmaları, ebeveynlerin ise sınav öncesi ve sonrasında çocuklara doğru yaklaşım sergilemeleri konusunda uzman eğitimlerimizden destek almaları çok önemli. Benim Mahallem eğitimlerimizde çıtamızı her geçen gün biraz daha yükseltiyoruz. Eğitimlerimize hız kesmeden devam edeceğiz.” dedi.

TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Işın Gürdal “Aralık 2015’te başlayan  Benim Mahallem projemiz bu yıl da tüm hızıyla devam ediyor. Eğitimler boyunca okullarımızdan, ailelerimizden ve çocuklarımızdan gördüğümüz ilgi bizleri çok mutlu etti. Projemiz devam ederken, verdiğimiz eğitimlerin çocuklarımızın ve ailelerinin hayatlarında önemli bir basamak olmasını diliyoruz.’ şeklinde konuştu.