Basın Odası

Sabancı Cumhuriyet Seferberliği için Akçansa’dan Çanakkale’de Anlamlı Destek

05.11.2021

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Sabancı Topluluğu’nunCumhuriyetimizin 98. kuruluş yıldönümünde doğaya, canlılara ve yeni nesillere güzelbir gelecek bırakmak için hayata geçirdiği ‘Sabancı Cumhuriyet Seferberliği’kapsamında çalışanları ve ailelerinin katılımı ile anlamlı projeler hayata geçirdi.

Bozalan’da 100’ün üzerinde Akçansa gönüllüsünün katılımıyla gerçekleşen etkinlikte2500 fidan dikimi yapıldı. Gönüllüler Çanakkale Mahmudiye İlk ve Ortaokulu’ndaöğrencilerle birlikte okulun onarımını yaptılar, duvarları boyadılar ve bahçeyiyeşillendirerek çocukların yüzünü güldürdüler.

Sabancı Topluluğu’nun bu sene 10 farklı şehirde çeşitli organizasyonlarla hayata geçirdiğiCumhuriyet Seferberliği kapsamında, Akçansalı çalışanlar ve aileleri Çanakkale’de yaptıkları2 ayrı etkinlik ile seferberliğe katkı sağladılar.

2 Kasım Salı günü Bozalan’da 100’ün üzerinde gönüllünün katılımı ile düzenlenen fidandikme etkinliğinde 2500 fıstık çamı dikildi. 3 Kasım Çarşamba günü ise Mahmudiye İlk veOrtaokulu’nda öğrencilerle bir araya gelen Akçansalılar ve aileleri, okulun pek çok farklıalanında boyama yaptılar, bahçeyi yeşillendirdiler.

“Cumhuriyetimizin yarınları için gönüllüyüz”

Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık konuya ilişkin şunları söyledi; “Çanakkale veburadaki insanlarımızla aramızda güçlü bir bağ var. Akçansa olarak gelecek kuşaklara karşısorumluluk taşıdığımızın bilinciyle sürdürülebilir yaşam odaklı çalışmalar yürütüyoruz. Bubağlamda gönüllülerimizin katılımıyla geleceğimiz için fidan dikme etkinliği yaptık. Ülkemizinyarınlarına nefes olacak çalışmalar yapmayı, ülkemizin aydınlık geleceği olan çocuklarımızadestek olmayı önemsiyoruz. Bu anlayışının örneği olarak, 2019 yılında Akçansa GüzelSanatlar Lisemizi açtık. İhtiyaç duyulan her noktada eğitim için, gençlerimiz için sorumluluküstlenmeye devam ediyoruz. Topluluğumuzun başlattığı Cumhuriyet Seferberliği kapsamındaMahmudiye İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin yüzünü güldürmekten de mutluluk duyuyoruz”.