Proje ve Ödüllerimiz

Akçansa’nın insan yönetimine ‘Altın Standart’

Akçansa’nın insan odaklı yönetim kültürü ve çalışanına yaptığı yatırımlar,  Investors In People – IIP tarafından ‘Altın Standart’ ile değerlendirildi. İnsana değer veren ve insan kaynağı yönetimini sadece bir fonksiyonun işi olarak görmeyip, şirket olarak sahiplenen Akçansa, uluslararası insan yönetim ve gelişim standardı olan Investors In People’a (IIP) ilk başvurusunda ve ilk değerlendirme sonrasında Altın Standart almayı başardı.

Çalışanına yatırım yapan bir şirket olarak ‘İnsanımız İçin Peşinizdeyiz’ sloganımızla IIP sürecini başlattık. Yerli ve yabancı değerlendiricilerin yaptığı süreç ve saha incelemeleri, gerek mavi yaka, gerekse beyaz yaka tüm çalışan gruplarımızdan 100’ü aşkın çalışan temsilcisi ile yapılan birebir görüşmeler sonrasında, IIP’nin en üst seviyesi olan Altın Standart ile değerlendirildik

Bu standart ile ödüllendirilen sektörümüzde ilk, Türkiye’deki dördüncü, dünya genelinde ise % 7’lik dilimdeki organizasyonlardan biri olmak gurur verici. Ayrıca, bu standarda ilk başvurusunda ve ilk değerlendirme sonrasında layık görülen Türkiye’deki ilk sanayi kuruluşuyuz.

iip

IIP Hakkında: IP, 1991 yılından beri, dünyada 75 ülkede, 14.000’dan fazla organizasyonda ilgili kuruluşun insan kaynağı yönetimi konusunda uluslararası uygulamalara göre hangi noktada olduğunu kıyaslamak ve belgelemek amacıyla kullanılmakta olan “insan odaklı” tek kalite standardı.

İNSAN KAYNAKLARI MENÜ