Basın Odası

"Benim Mahallem" TEOG Sınavı'na hazır

03.05.2017

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle hayata geçirdiği Benim Mahallem sosyal sorumluluk projesi kapsamında TEOG Seminerleri’nin ikincisini gerçekleştirdi.

Büyükçekmeceli ebeveyn ve çocuklarla bir araya gelen TOÇEV’in uzman eğitimcileri, sınav öncesi ve sonrasında sergilenecek doğru yaklaşımları katılımcılarla paylaştı

Benim Mahallem projesinin ayağı olan TEOG Seminerleri, 18-20 Nisan tarihleri arasında Büyükçekmece 19 Mayıs Ortaokulu, Akçansa Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu konferans salonlarında gerçekleşti. Büyükçekmecelilerin yoğun ilgi gösterdiği seminerlere yaklaşık 1500 kişi katıldı.

Ebeveyn ve çocuklara yönelik farklı seanslarda düzenlenen seminerlerde, 8.sınıf öğrencilerine TEOG sınavı öncesinde ve sınav anında sınav kaygılarıyla nasıl baş edebilecekleri, sınav anında uygulayabilecekleri gevşeme teknikleri, doğru nefes alma çalışmaları aktarıldı. Sınav öncesinde, sınav anında ve sonrasında çocukların motivasyonlarını nasıl yüksek tutabilecekleri, kendilerine güvenmeye nasıl devam edecekleri konuları ele alındı. TOCEV’in uzman eğitimcilerinin yanında geçen yıl TEOG sınavında tam puan alan Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencisi Ekin Şenvardarlı öğrencilere deneyimlerini aktardı.

Ebeveynlere ise sınav öncesinde ve sınav sonrasında çocuklara nasıl doğru yaklaşım sergilenmesi gerektiği konusunda bilgi aktarıldı. Ebeveyn seminerine Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Uygun, Akçansa Büyükçekmece Fabrika Müdürü Edip Alpan ve çok sayıda veli katıldı.