Basın Odası

Akçansa’dan Çanakkale’ye “Güzel Sanatlar Lisesi”

08.08.2016

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çanakkale Valiliği işbirliğiyle hayata geçirilecek olan “Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi”nin protokol imza töreni gerçekleştirildi.

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına kadar tamamlanması planlanan lisenin protokol imza törenine Çanakkale Valisi Hamza Erkal, İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar ve Akçansa üst yöneticileri katıldı.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Çanakkale Valiliği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile “Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi”ni hayata geçiriyor. Eylül ayında temel atma töreninin gerçekleşeceği lisenin, 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına kadar tamamlanması hedefleniyor.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, protokol imza töreninde Çanakkale’de olmaktan ve burada üretim yapmaktan gurur ve  mutluluk duyduklarını belirterek ekledi; “Güzel Sanatlar Lisesi, 27 derslik ve ek olarak laboratuvar, kültür dersliği,  tasarım dersliği, kayıt ve yayın odası, tonmaister odası gibi çeşitli konuları içeren 31 dersliğin de bulunduğu bir eğitim merkezi haline gelecek. Gençlerimizin iyi eğitim alması, iyi bir gelecek kurması için üzerimize düşen görevi yerine getirmeye her zaman hazırız. Akçansa olarak ülkemizin aydınlık geleceği olan gençlerimize destek olmayı, kararlılıkla çalışmayı sürdüreceğiz. Sabancı felsefesiyle bu topraklardan kazandığımızı, bu toprakların insanlarıyla paylaşarak üretmeye devam edeceğiz.” Zenar, Türkiye ekonomisinin istikrar içinde büyümesini sürdürmesi için yeni yatırımlar yapmaya ve katma değerli ürünler üretmeye devam edeceklerinin de altını çizdi.

Çanakkale Valisi Hamza Erkal protokol imza töreninde yaptığı konuşmada Akçansa gibi büyük bir şirketin Çanakkale’ye katkılarının öneminin altını çizerek; “Köklü şirketlerin faaliyet gösterdikleri bölgelerde sosyal projeler yapmaları gerekiyor. Çanakkale’ye yakışır modern bir okul olacağına inandığımız Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi bunun güzel bir örneği. Çanakkale’nin geleceğine sahip çıkacak eserler ortaya koyan Akçansa’ya teşekkür ediyor, Akçansa Güzel Sanatlar Lisesi’nin hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Öğrencilerin ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda güzel sanatlar fakültelerine ve konservatuvarlara hazırlamak amacıyla kurulacak olan lise, modern derslikler, konferans ve gösteri salonundan oluşacak.