Basın Odası

Akçansa, ‘Yılın En İyi İşvereni’ Ödülü ile Avrupa’nın 1 Numarası Oldu

04.11.2021

Akçansa, her yıl 5 bine yakın başvuru alan ve 300’ün üzerindeki sektörprofesyonellerinden oluşan jüri ile değerlendirmelerini yapan Globee Awards’ınprestijli platformu ‘International Best in Business Awards’ ödül programındaönemli bir uluslararası başarıya daha imza attı.

Kurum, öncü insan kaynakları uygulamaları ile ‘Avrupa’da Yılın En İyi İşvereni’kategorisinde en yüksek puanı alarak kazandığı altın ödülle Avrupa’nın zirvesineçıktı.

İnsan odaklı çalışmalara imza atan ve insan kaynakları iş süreçlerini yenilikçi bakışaçısıyla daha etkin hale getiren Akçansa, uluslararası alanda kazandığı önemliödüllere yenilerini eklemeyi sürdürüyor.

Şirket, iş dünyasının saygın platformları arasında yer alan Globee Awards’ın‘International Best in Business Awards’ ödül programında ‘Avrupa’da Yılın En İyiİşvereni’ kategorisinde altın ödülün sahibi olarak Avrupa’nın 1 numarası oldu.

Avrupa’nın Zirvesine Taşıyan İnsan Kaynakları Uygulamaları

Sürekli gelişim ve yüksek performansı sağlayacak uygulamalarıyla nitelikli insangücüne sahip, sektöründe örnek ve her zaman tercih edilen işveren olma hedefinibenimseyen Akçansa, çalışanların ihtiyaç duydukları gelişim fırsatlarına her zaman,her yerde ulaşmalarını sağlamak amacıyla 2020 yılında hayata geçirdiği DijitalAkademi ile sektöründe farklılaşıyor.

Yeni neslin dinamizmini şirket içindeki deneyimle birleştirmek üzere 14 mentor vementi’den oluşan mentorluk programı Kariyer Çınarı’nı hayata geçiren Akçansa ayrıca,yetenek yönetimi ile ilgili hem davranışsal hem de teknik anlamda gelişime önemveriyor ve buna yönelik olarak sürekli daha iyiye ulaşma bakış açısıyla çeşitliprogramlar organize ediyor. Kurum ayrıca çok seslilik ve özgünlüğün en büyükzenginlik olduğuna inanırken, iş hayatında kadınların güçlenmesi ve tüm işsüreçlerinde cinsiyet temelli ayrımcılığın ortadan kaldırılması için yerel ve küreselgirişimlere gönüllü olarak katılıyor.

Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık uluslararası alanda kazandıkları saygınödüllerin en iyi insan kaynakları uygulamalarını hayata geçirme çabalarının somut birerkarşılığı olmasından duydukları mutluluğu ifade etti. Kanadıkırık şöyle devam etti;“Akçansa olarak en önemli kıymetimiz olan çalışanlarımızın iş deneyimini iyileştirmek,iş hayatlarına değer katmak için sürekli yenilikçi proje ve uygulamalara odaklanıyoruz.Sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatlarıyla başarı öykümüzü beraber yazıyoruz. Çevikyapımız, nitelikli insan kaynağımız ile, hepimize gurur veren bu ödülleri sürdürmek içinçalışmalarımız devam edecek”.

Akçansa’yı Avrupa’nın zirvesine çıkaran insan kaynakları uygulamalarının arkasındagüçlü alt yapı, nitelikli insan kaynağı, planlama başarısı ve yoğun özveri bulunduğunusöyleyen Akçansa İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Berrin Yılmaz sözkonusu gurur veren ödüllerin aynı zamanda sorumluluklarını daha da artırdığınısöyledi. Yılmaz; “Akçansa olarak en yenilikçi uygulamaları bünyemize hızla adapteedip, çalışanlarımızın gelişimini sağlamak için önemli projeler gerçekleştiriyoruz.Özellikle pandemi ile hayatlarımızın merkezinde yer alan dijitalleşmenin sunduğusonsuz fırsatlardan çalışanlarımızı en iyi şekilde yararlandırmaya çalışıyoruz. İnsankaynakları vizyonumuzun böylesine saygın bir platformda ödülle taçlanması hepimizimutlu ediyor” dedi.