Ürün ve Hizmetler

Özel Ürünler

Yüksek Dayanımlı Çevreci Çimento

%36-45 oranında mineral katkı içerir. Daha az sera gazı emisyonuna neden olduğu için çevre dostudur. Başta sülfatları ortamlar olmak üzere zararlı çevresel etkilere karşı yüksek dirence sahiptir. Kolay işlenebilirlik, yüksek erken dayanım gibi üstün özellikleri ile uygulayıcılara kolaylık sağlar.

Türkiye’nin en yüksek performanslı Çevreci Çimentosu

%21-35 oranında mineral katkı içerir. Daha az sera gazı emisyonuna neden olduğu için çevre dostudur. Başta sülfatlı ortamlar olmak üzere zararlı çevresel etkilere karşı yüksek dirence sahiptir. Kolay işlenebilirlik, uzun süreli dayanım gelişimi gibi üstün özellikleri ile uygulayıcılara kolaylık sağlar.

Güç Enjekte Eden Çimento

<

SOLIDCEM, %21-35 oranında mineral katkı içerir. Daha az sera gazı emisyonuna neden oldugu için çevre dostudur. Basta sülfatlı ortamlar olmak üzere zararlı çevresel etkilere karsı yüksek dirence sahiptir. Kolay islenebilirlik, uzun süreli dayanım gelisimi gibi üstün özellikleri ile uygulayıcılara kolaylık saglar. Çevreci ürün %15 daha az emisyon.


Smart Beton

Akçansa’nın en son geliştirdiği inovatif ürün olan Smart Beton, yapılarda kullanılan betonun sağlamlığını, numune almadan belirlemeye yarayan özel bir uygulamadır. Bir sensör ve telefon uygulaması yardımı ile betonun istenilen dayanıma ulaşmasını anlık olarak takip etme imkanı sağlar.

Yol Beton

Yolbeton, Betonsa’nın asfalt yollara alternatif olarak ürettiği kolay uygulanabilir ve dayanıklı bir beton ürünüdür. Silindirle sıkıştırılmış beton metoduyla yeni nesil sağlam yollar yapımı Betonsa önderliğinde başlamıştır.

Yolbeton, geleneksel beton yollardan farklı olarak asfalt ekipmanlarından olan ağır vibrasyonlu çelik tambur ve lastik tekerlekli silindirlerle uygulanır.Rijit üstyapı yapımında kullanılan geleneksel beton malzemesiyle benzer dayanım özelliklerini gösteren Yolbeton, bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılıp asfalt gibi uygulanabildiği için hızlı, ekonomik, sağlam ve güvenilir bir çözümdür.

1803 Beton

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa tarafından üretilen 1803 Beton, Çanakkale Köprüsü Projesi’nde kullanılmak üzere özel olarak üstün teknolojiye sahip hammaddeler kullanılarak tasarlanmıştır.

Standart betondan farklı olarak,
• 6 saat gibi rekor sürelerde işlenebilirlik sağlamaktadır.
• En zorlu çevresel etkilere karşı geçirimsizdir.
• Düşük çatlak riski ile dayanılıklıdır.
• Yüksek dayanımı ile sağlamdır.
• En az 100 yıllık servis ömrü ile ekonomiktir.


DUOCEM

DUOCEM, içeriğindeki %20’ye varan mineral katkı oranı sayesinde, Portland çimentosuna göre %10 daha az sera gazı emisyonu sağlar. DUOCEM, hem yapı hem de çevre dostu çimentodur.
DUOCEM’in Üstün Özellikleri
• Sürdürülebilir
• Stabil performans
• İnceliği yüksek (boşluk doldurma etkisi)
• Daha iyi işlenebilirlik ve kıvam koruma performansı
• Portland çimentosu (CEM I 42.5 R) ile eşdeğer dayanım ve dayanıklılık performansı
• Daha düşük hidratasyon ısısı (özellikle kütle betonları ve sıcak havalardaki uygulamalar için)

100+ ÇİMENTO

100+ Beton ve benzeri uzun ömürlü betonlar için özel olarak üretilen üretilmiş, C3A, MgO, Alkali ve asitte çözünür klorür içeriği gibi özellikleri sınırlandırılmış çimentodur.

1803 Çimento

100 yıl ve üzeri uzun ömürlü özel betonlar için özel olarak üretilen üretilmiş, C3A, MgO, Alkali ve asitte çözünür klorür içeriği gibi özellikleri sınırlandırılmış çimentodur.


Çimentolarımız

Dayanım sınıflarına göre çimento ürünlerimiz

ÇANAKKALE DÖKME ÇİMENTO ÇEŞİTLERİ

ÇANAKKALE TORBALI ÇİMENTO DAYANIM ÇEŞİTLERİ

LADİK DÖKME ÇİMENTO ÇEŞİTLERİ

LADİK TORBALI ÇİMENTO DAYANIM ÇEŞİTLERİ

Ürünlerimiz ile ilgili sormak istedikleriniz için
bizimle lütfen iletişime geçiniz.

Akçansa Müşteri Bilgi Sistemine giriş için tıklayın.

ÜRÜN AİLESİ MENÜ