Basın Odası

Akcansa-TOÇEV işbirliği ”Benim Mahallem” 10 bin kişiye eğitim verecek

10.03.2016

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akcansa’nın TOÇEV işbirliği ile hayata geçirdiği Benim Mahallem Projesine özle olarak tasarlanan mobil eğitim merkezinde eğitim öğrenci ve ebeveynlere verilen eğitimler 2 ay gibi kısa bir sürede 2 bin kişiye ulaştı.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar: “Benim Mahallem Projesi, Akçansa’nın toplum mutluluğunu, huzurunu ön plana koyduğu sosyal sorumluluk anlayışının önemli bir örneğidir. Mutlu çocuklar yetiştiren ailelerin oluşturduğu bir toplum için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Projemizi geliştirerek İstanbul dışındaki diğer illerde de devam ettirmek amacı ve arzusu içerisindeyiz.“

‘Benim Mahallem’ adlı sosyal sorumluluk projesi kapsamında 2016 yılının ilk yarısında İstanbul Büyükçekmece İlçesinde 68 okulda 6-12 yaş grubu çocuklara ve ebeveynlere farklı konularda eğitimler verilmeye başlandı.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, daha yaşanabilir dünya hedefiyle toplum mutluluğunu ön plana koyduğu ‘Benim Mahallem’ projesi yoğun ilgiyle sürüyor. Proje kapsamında 2016 eğitim yılı sonuna kadar 10 bine yakın kişiye ulaşılması hedefleniyor.

‘Benim Mahallem’ Projesi ile anne-babalar ile çocukların gelişimine katkıda bulunmak, uzman kadro ile ebeveyn becerileri ve öğrencilerin karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmek, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Benim Mahallem Projesi’nde çocuklar ve ebeveynler için özel eğitim programları oluşturuldu. TOÇEV’in uzman eğitimcileri tarafından hazırlanan 6-12 yaş grubu ve ebeveyn eğitimlerini kapsayan eğitim programlarıyla; anne ve babalar, çocuk yetiştirmeyle ilgili detayları, ergenlik çağındaki çocuklar ise ayrı gruplarda alacakları eğitimlerle sosyal hayatlarında çevreleriyle nasıl daha iyi iletişim kuracaklarını öğreniyor. Projeye özel olarak tasarlanan mobil eğitim merkezi, yılsonuna kadar ilçedeki 68 okulu tek tek dolaşacak.

AKÇANSA GENEL MÜDÜRÜ UMUT ZENAR: “YARINLARA SAĞLAM TEMELLER ATMAYI HEDEFLİYORUZ”

Benim Mahallem projesinin gördüğü büyük ilgiden mutluluk duyduklarını belirten Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, “Benim Mahallem Projesi, Akçansa’nın toplum mutluluğunu ön plana koyduğu sosyal sorumluluk anlayışının önemli bir örneği. Bu projeyle yeni neslin ve onları yetiştiren ebeveynlerin birbirleriyle daha iyi ve sağlıklı iletişim kurmasını sağlamayı ve yarınlara sağlam temeller atmayı hedefliyoruz. Halkımız, projemize büyük ilgi gösterdi. Yeni bilgiler ve belki de yeni bir bakış açısı edindi. Projemizi geliştirerek İstanbul dışındaki diğer illerde de devam ettirmek amacı ve arzusu içindeyiz” şeklinde konuştu.

Haber Görselleri