Basın Odası

Akçansa Benim Mahallem’de Kadınlar Günü’ne Özel Seminer

06.03.2020

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, Samsun-Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV iş birliğiyle hayata geçirdiği Benim Mahallem projesi kapsamında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel ‘Kadına Dair’ semineri düzenlendi.

Ladik 100. Yıl Ortaokulu’nda gerçekleşen seminere Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, Akçansa Ladik Fabrika Müdürü Devrim Özgür Demir , Akçansalı kadınlar , TOÇEV yetkilileri, veliler ve öğretmenler katıldı.

Anne-babalar ile çocukların gelişimine katkıda bulunmak, evde, okulda karşılaşılan sorunlara çözümler üretmek, gelecek nesillerin daha sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla Akçansa, Samsun-Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) iş birliğiyle hayata geçen ‘Benim Mahallem Projesi’ nde ‘Kadına Dair’ semineri düzenlendi. Seminerde toplumda kadın olmak, annne olmak ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusu Tüvana Okuma İstekli Çocuklar Eğitim Vakfı’nın uzman psikologları tarafından anlatıldı.

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel; ‘Hayatın her alanında, varlıklarını hissettiren, fedakarlığı, üretkenliği ve duyarlılığı temsil eden sevgi ve şefkati karşılıksız veren vefakar kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum. Kadına karşı her türlü ayrımcılığın sona erdiği, kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri eşitliğin yeri aldığı bir dünya temenni ediyor ve bunun için çalışmaya devam ediyoruz.’ dedi.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, çimento gibi ağır bir iş kolunda, en fazla kadın çalışana sahip şirket olarak, kadın çalışanlarımızla omuz omuza çalışmaktan gurur duyduğunu belirterek “İş hayatında en büyük kazanım, kadınların ve erkeklerin tüm karar aşamalarına eşit olarak katılım göstermesiyle elde ediliyor. İçinde bulunduğumuz toplumda cinsiyet eşitliğini sağlamak, kadınların güçlenmesine destek olmak, sosyal ve iş hayatında yerlerini daha da sağlamlaştırmak için tüm paydaşlarımızla birlikte sorumluluklar alıyoruz. Birlikte atılan her adımın büyük ses getireceğine ve eşit katılımlı bir iş ortamı yaratabileceğimize inancımız tam. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.