Basın Odası

Akçansa Ailesi Çanakkale İftarında Buluştu

22.06.2017

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, Çanakkale protokolü, tedarikçi ve iş ortakları ile geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.

Açılış konuşmasını yapan Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, Akçansa Çanakkale fabrikasında üretilen low alkali çimento ile ABD’nin tercih ettiği en önemli çimento markası olduklarının altını çizdi.

Çanakkale Kolin Hotel’de düzenlenen Akçansa Geleneksel İftar Yemeği’ne Siirt Valisi olarak atanan Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik, Geyikli Belediye Başkanı Ercan Yılmaz, İl Genel Meclis Başkanı Ömer Şahin ve meclis üyeleri, çeşitli STK başkanları, Çanakkale Ezine kurum müdürleri ile Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, Akçansa Çanakkale Fabrika Müdürü Cumhur Şahin, Akçansa yönetim kadrosu ve bayileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer Akçansa’nın yeni yaklaşımlarla, yenilikçi ürünlerle sektörde fark yarattığının altını çizerek; “15 yıldır aralıksız sektörün ‘En Beğenilen Şirketi’ seçiliyoruz. 2017 yılında da inovatif yaklaşımımız ve Ar-Ge çalışmalarımız kapsamında mega projelerin ihtiyacı olan özel ürünleri ve hizmetleri geliştirmek üzerine yoğunlaştık. Yeni zemin güçlendirici ürünümüz Solidcem ve Samsun’da başlayıp Tekirdağ’da devam ettiğimiz Yolbeton ile Türkiye genelinde daha fazla karayolunu betona dönüştürmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

Akçansa’nın bölgedeki faaliyetlerine de değinen Sarıer; “Akçansa olarak üretim ve satıştaki başarımızı ihracatta da gösteriyoruz. Çanakkale fabrikamızda ürettiğimiz low alkali çimentomuz ile bugün ABD’nin tercih ettiği en önemli çimento markasıyız. Çanakkale limanımız ile önemli bir lojistik ağına sahibiz. Faaliyet gösterdiğimiz bölgede toplum yararını gözeterek çalışıyoruz. Yapımını üstlendiğimiz Güzel Sanatlar Lisesi’ni Çanakkale’ye kazandırmaktan dolayı da mutluyuz.” dedi.