Ekim 4, 2016

Akçansa

Benim Mahallem’de ders zili çaldı!

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, Büyükçekmece İlçe Kaymakamlığı, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV iş birliğiyle hayata geçirdiği ‘Benim Mahallem’ sosyal sorumluluk projesinde yeni eğitim dönemi başladı.

Proje kapsamında, özel olarak tasarlanan mobil eğitim merkeziyle ilçedeki okullar tek tek dolaşılarak, çocuklara ve ebeveynlere farklı konularda TOÇEV uzmanları tarafından eğitimler veriliyor. Projede yeni hedef, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar 15 bin kişiye ulaşmak.

Büyükçekmece’de yaşayan anne-babalar ile çocukların gelişimine katkıda bulunmak, evde, okulda karşılaşılan sorunlara çözümler üretmek, gelecek nesillerin daha sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) iş birliğiyle geçen yıl hayata geçen ‘Benim Mahallem Projesi’nde yeni eğitim dönemi başladı.

Benim Mahallem Projesi’nde çocuklar ve ebeveynler için TOÇEV uzmanları tarafından özel eğitim programları oluşturuldu. Proje kapsamında, özel olarak tasarlanan mobil eğitim merkeziyle ilçedeki okullar tek tek dolaşılarak, çocuklara ve ebeveynlere eğitimler veriliyor. 6-12 yaş grubu ve ebeveyn eğitimlerini kapsayan eğitim programları sayesinde anne ve babalar, çocuk yetiştirmeyle ilgili detayları; ergenlik çağındaki çocuklar ise ayrı gruplarda alacakları eğitimlerle sosyal çevreleriyle nasıl daha iyi iletişim kuracaklarını öğreniyor.

Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, Benim Mahallem projesinin bölgede örnek bir proje olduğunu belirterek, “Özellikle veli eğitimlerinin çocukların gelişimine büyük önem kazandıracağına inanıyorum. Eğitimlerin içeriği ve zamanlarının ihtiyaçlara göre oluşturulması verimi artıracaktır. ” diye konuştu.

Büyükçekmece İlçe Eğitim Müdürü Hasan Uygun, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak eğitimin her yerde ve her zamanda sürdürebileceğine inandıklarını belirterek, “Benim Mahallem projesi ile eğitimde ulaşmak istediğimiz hedeflere daha yakın zamanda ulaşabileceğimize inanıyorum. İşbirliği kapsamında sürdüreceğimiz projenin başta sevgili çocuklarımıza ve onların ailelerine geleceğin ışığını daha aydınlık yakmasını temenni ediyorum. Bu yolda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Akçansa ve TOÇEV olmak üzere bütün paydaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Alpan: “Gördüğümüz yoğun ilgi bizi gelecek için motive etti”

Benim Mahallem’de yeni döneme ilişkin konuşan Akçansa Büyükçekmece Fabrika Müdürü Edip Alpan, “Geçtiğimiz dönem gerçekleştirdiğimiz eğitimlerin ebeveynlerden ve çocuklardan gördüğü yoğun ilgi ne kadar doğru bir iş yaptığımızı teyit etti. Ayrıca bizi gelecek için motive etti. Şimdi çıtayı biraz daha yükseğe koyuyoruz. 2016-2017 eğitim-öğretim yılı sonuna kadar 15 bin çocuk ve ebeveyne ulaşmayı hedefliyoruz. Yeni neslin ve onları yetiştiren ebeveynlerin birbirleriyle daha iyi iletişim kurmasını sağlamak ve yarınlara sağlam temeller atmak için eğitimlerimize hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

TOÇEV Yönetim Kurulu Üyesi Işın Gürdal ise “Geçen yıl Benim Mahallem projemiz kapsamında yaklaşık 5000 kişiye ulaşmanın gurunu yaşadık. Eğitimler boyunca okullarımızdan, ailelerimizden ve çocuklarımızdan gördüğümüz ilgi bizleri çok mutlu etti. Bu yılda aynı heyecanla yolumuza devam ediyoruz. Yeni eğitim sezonunun projemiz, çocuklarımız ve aileleri adına verimli geçmesini umuyor, eğitim hayatlarında önemli bir basamak olmasını diliyoruz” diye konuştu.

Paylaş: