Şubat 2, 2018

Akçansa

Akçansa’nın ilk çeyrek satış geliri 388 milyon TL oldu

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2018 yılının ilk çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin ilk çeyrek dönemindeki satış geliri 387.6 milyon TL, dönem kârı ise 41.7 milyon TL oldu.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın açıkladığı 31 Mart 2018 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin bu yılın ilk çeyrek dönemindeki cirosu 387.6 milyon TL oldu. Şirketin Ocak-Mart 2018 dönemindeki brüt kârı 69.8 milyon TL, dönem kârı ise 41.7 milyon TL olarak açıklandı.

Mega projelerin çözüm ortağı

Son yıllarda pazarın ve mega projelerin ihtiyacı olan özel ürünleri ve hizmetleri geliştirmeye yoğunlaştıklarını belirten Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, “Dünya literatürüne geçen ilklere sahip Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün ardından, bu kez dünyanın en büyük orta açıklıklı asma köprüsü unvanını taşıyacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün tedarikçileri arasında yer aldık. Bu projede, köprünün temeli için özel havuzlarda hazırlanan dev betonlar suya daldırılacak ve üzerine demir ayaklar konumlanacak. Sektör paydaşlarımızın ilgisini daha şimdiden üzerine çeken bu zorlu projenin de dünya literatürüne geçeceğine inanıyoruz” dedi. Sarıer aynı zamanda, yeni yatırımlarını enerji ve sürdürülebilir çevre alanına yönlendirerek yenilenebilir enerji kaynakları, atık yönetimi uygulamalarıyla verimlilik ve sürdürülebilirlik odaklı çalıştıklarının altını çizdi.

Sektörün en beğenilen şirketi

Sektörde pazarlama stratejileri ve ürün portföyüyle de fark yarattıklarını vurgulayan Sarıer, başarı odaklı bu anlayışın sonucu olarak Capital Dergisi tarafından düzenlenen ‘En Beğenilen Şirketler’ organizasyonunda bu yıl 16. kez ardı ardına çimento sektörünün ‘En Beğenilen Şirketi’ seçildiklerini hatırlattı.

Paylaş: