Şubat 18, 2017

Akçansa

Akçansa’nın 2016 cirosu 1 milyar 461 milyon TL oldu

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2016 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin 2016 yılındaki satış geliri 1 milyar 461 milyon TL, dönem kârı ise 287 milyon TL olarak gerçekleşti.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın açıkladığı 31 Aralık 2016 tarihi itibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre, şirketin geçen yılki toplam cirosu 1,5 milyar TL’ye yaklaştı. Şirketin satış geliri 1 milyar 461 milyon TL olarak açıklanırken; Brüt Karı 417,5 milyon TL, Dönem Karı ise 287 milyon TL oldu.

Akçansa’nın geliştirdiği yenilikçi ürün, hizmet ve platformlarla sektörde ayrıştığını ve 2016 yılının Akçansa için bir kez daha rekorlar yılı olduğunu vurgulayan Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, “Türkiye’nin gurur projelerinde imzamız var. İstanbul Boğazı’nı üçüncü kez birleştiren ve ilkleriyle dünya literatürüne geçen Yavuz Sultan Selim Köprüsü için, yüzde 100 Türk mühendisleri tarafından geliştirilen ve yine yüzde 100 Türk işçisinin emeğiyle üretilen 100+ Beton ürünümüzle tedarikçi olduk. Bu ürünle ABD’de ‘Mükemmellik Ödülü’nü kazanırken, Boğaz’ın zorlu şartlarında yürüttüğümüz başarılı operasyonla dünyadaki örnek uygulamalar arasına adımızı yazdırdık” diye konuştu.

Sarıer: “ABD’nin tercih ettiği en önemli çimento markasıyız”

Akçansa’nın üretim ve satıştaki başarısını ihracatta da gösterdiğini belirten Genel Müdür Sarıer, sözlerine şöyle devam etti: “ABD için geliştirdiğimiz Low Alkali Çimento ile bu pazarın kapısını açtık. Bugün ABD’nin tercih ettiği en önemli çimento markasıyız. Limancılık kolunda yaptığımız yatırımlar ihracat başarımızı da pekiştiriyor. Akçansa Port markasıyla müşterilerimizin tüm talep ve beklentilerini göz önünde bulundurarak, modern limancılık anlayışıyla hizmet veriyoruz. Uluslararası standartlarda ‘butik hizmet’ anlayışına sahibiz. Üçüncü şahıslar için de hizmet verdiğimiz limancılık iş kolunu büyütmeyi hedefliyoruz.”

Paylaş: