Ağustos 8, 2019

Akçansa

Akçansa, ilk yarıyılda 62.6 milyon USD ihracat gerçekleştirdi

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 2019 yılının ilk yarıyıl dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirketin ilk yarıyılında satış geliri geçen yıla oranla %5 artarak 890 milyon TL’ye ulaştı.

AkçansaPort markasıyla Ambarlı Limanı’ndan ihracata başlayan Akçansa, 2019 yılında yıllık bazda ihracatını % 191 oranında artırdı.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın açıkladığı 30 Haziran 2019 tarihiitibarıyla düzenlenmiş konsolide gelir tablosu ve döneme ait mali sonuçlara göre,şirketin ilk yarıyıl cirosu geçen yıla oranla %5 artarak 890 milyon TL’ye ulaştı. İhracatgelirlerinin toplam satış gelirleri içerisindeki payı ise geçen yıla oranla %14’ten %38’eyükseldi.

Akçansa Genel Müdürü Umut Zenar, sonuçlara ilişkin yaptığı değerlendirmede, “Bu yılönemli gündem maddelerimizden biri 1915 Çanakkale Köprüsü. Stratejik iş ortağıolarak yer almaktan gurur duyduğumuz bu büyük proje için AR-GE ekiplerimiz etkinçalışmalarıyla ‘1803 Çimento’ adlı ürünü özel olarak geliştirmiştir.” dedi.

Zenar, bu yıl Ambarlı Limanı’ndan ihracata başladıklarını belirterek “2019 yılının ilkyarısında sektördeki %40-45 oranındaki daralmaya rağmen, Akçansa olarakyönümüzü ihracata çevirerek ciromuzu %5 artırdık. Lojistik avantajımız ve etkin limanyönetimimiz ile ihracatımızı yıl sonu itibarıyla iki katına çıkarmayı hedefliyoruz. 2019yılının ilk yarısında sattığımız özel ürünlerimizle en önemli ihracat pazarlarımızdanbiri ABD pazarı olmuştur. AkçansaPort markasıyla ise Ambarlı Limanımızda kaliteli vemüşteri odaklı hizmet anlayışımızla liman satış gelirlerimizi %45’in üzerinde artırdık.”ifadelerini kullandı.

Paylaş: