Ekim 24, 2011

Akçansa

Akçansa, Beton Kongresi 2011’de Yenilikçi Yaklaşımlarıyla Sektördeki İddiasını Gözler Önüne Serdi


Türkiye lider çimento ve hazır beton üreticisi Akçansa, inşaat, hazır beton ve agrega sektörünü bir araya getiren ‘Beton 2011 Hazır Beton Kongresi ve Beton, Agrega, İnşaat Teknolojileri ve Ekipmanları Fuarı’na katılarak yenilikçi çözümlerini tanıttı.

Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) tarafından beton ve betonu oluşturan malzemeler konusunda yapılacak yeni çalışmaları teşvik etmek, sergilemek, desteklemek ve nihayetinde paylaşmak üzere bu yıl 4. kez düzenlenen etkinlik, 20-23 Ekim tarihleri arasında Yeşilköy’deki İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Beton sektörünün tüm temsilcilerinin yanı sıra belediye mensuplarını, mühendisleri, mimarları, kalfaları, öğrencileri makine ve tüm malzeme tedarikçilerini geniş bir platformda buluşturan kongrenin kendileri için çok olumlu geçtiğini belirten Akçansa Genel Müdürü Hakan Gürdal, “Türkiye’nin lider çimento ve hazır beton üreticisi olarak, ‘yenilikçi ürün’ ve ‘müşteri memnuniyeti’ ilkesiyle gerçekleştirdiğimiz satış öncesi ve sonrası hizmetlerimizle sektörümüzde fark yaratan çözümler sunuyoruz. Çevreye ve müşteri memnuniyetine maksimum katkı sağlayan hizmetlerimizi, bir kez de Beton Kongresi’nde sektörümüz ve müşterilerimizle paylaşmanın keyfini yaşadık” diye konuştu.

Çimento ve hazır betonda sektörde öncü hizmetler

Çimento Satış ve Pazarlama Fonksiyonu bünyesindeki Çimento Satış Teknik Destek (ÇSTD) Departmanı ve Hazır Beton Fonksiyonu bünyesindeki Teknik Pazarlama Departmanı ile müşteri memnuniyetini artırmayı hedefleyen Akçansa, müşterilerine farklı ürün seçenekleri ve katma değer sağlayacak fikirleriyle çözüm ortağı oluyor.

Tek noktadan takip kolaylığı bilgi otomasyon sistemiyle sağlanıyor

Sürdürülebilir yaşam biçimine verdiği önem doğrultusunda büyük bir yatırımla bilgi/otomasyon sistemini hayata geçiren Akçansa, müşterilerinin siparişlerini bu sistem üzerinden alırken, tüm iş akış süreçlerini yine bu sistemle takip ediyor. Her türlü dokümantasyon ve takip işleri bu sistem üzerinden gerçekleştirilerek kağıt israfı önlenirken, telefon trafiğinin de azalmasıyla hem süreçler hızlanıyor hem de çevreye önemli katkılar sağlanıyor.

Hazır beton üretim sistemleri ve SAP entegrasyonu: BIGS Projesi

2010 yılı başlarında çalışmalarına başlanan hazır beton üretim sistemleri ile SAP entegrasyonunun online sağlanacağı BIGS projesi, tüm hazır beton tesislerinde 2011 yılı içinde canlı kullanıma geçti. 40’a yakın hazır beton tesisindeki üretim verileri online olarak Merkezi Sistem üzerinde toplanırken online olarak SAP’a aktarılıyor. Online entegrasyonla birlikte tesislerdeki tüm GSM altyapısı iyileştirilirken, Merkezi Sistem üzerinde Kantar Otomasyonu, Kalite Modülü, Bakım Modülü ve Akıllı Sevkiyat Planlama Modülleri de devreye alınıyor.

Türkiye’de bir ilk olan Akıllı Sevkiyat Modülü aynı anda 3 bölgedeki tüm sevkiyatların tek bir noktadan planlanabilmesini sağlıyor. Böylece hem optimum seviyelerde ekipman kullanımı hem de zamanında sevkiyatla müşteri memnuniyetinin en üst düzeye çıkarılması hedefleniyor. Sistem, SAP ve Arvento ile online olarak haberleşme sağlarken; sipariş aşamasında kredi kontrolünü yaparak, sevkiyat sırasında Arvento araç takip sistemine kadar her adım online olarak izlenme fırsatı sunuyor.

Oluşabilecek yanlışlıkların önüne geçmek ve en az hatayla çözüm getirmek üzere uygulamaya geçen müşteri çağrı sistemine “0850AKÇANSA (0850 252 26 72) numarasından ulaşılabiliyor.

Paylaş: