Haziran 9, 2017

Akçansa

Akçansa “Benim Mahallem” Projesi ile 17 bin Büyükçekmeceli’ye ulaştı

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV işbirliğiyle hayata geçirdiği Benim Mahallem sosyal sorumluluk projesi dönem kapanış toplantısı Akçansa Büyükçekmece Fabrikası’nda proje paydaşlarının katılımıyla gerçekleşti.

Proje kapsamında, özel olarak tasarlanan Mobil Eğitim Merkezi ile ilçedeki okullar tek tek dolaşılarak, TOÇEV uzmanları tarafından çocuklara ve ebeveynlere farklı konularda eğitimler verildi. 2016-2017 eğitim-öğretim dönemiyle birlikte toplam 17 bin ebeveyn ve çocuğa ulaşıldı.

Büyükçekmece’de yaşayan anne-babalar ile çocukların gelişimine katkıda bulunmak, evde, okulda karşılaşılan sorunlara çözümler üretmek, gelecek nesillerin daha sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak amacıyla Akçansa, Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) iş birliğiyle hayata geçen ‘Benim Mahallem Projesi’nin dönem sonu değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Proje ile 6-12 yaş grubu ve ebeveyn eğitimlerini kapsayan eğitim programları sayesinde anne ve babalara, çocuk yetiştirmeyle ilgili detaylar; ergenlik çağındaki çocuklara ise ayrı gruplarda sosyal çevreleriyle nasıl daha iyi iletişim kuracakları TOÇEV’in uzman eğitmenleri tarafından aktarıldı. 2016-2017 eğitim-öğretim dönem sonu ile birlikte toplam 17 bin ebeveyn ve çocuğa ulaşıldı.

Benim Mahallem projesinin ayağı olan TEOG Seminerleri ile zenginleştirilen eğitim programı ile Büyükçekmeceli ebeveyn ve çocuklara farklı seanslarda seminerler düzenlendi. 8. sınıf öğrencilerine TEOG sınavı öncesinde ve sınav anında sınav kaygılarıyla nasıl baş edebilecekleri, sınav anında uygulayabilecekleri gevşeme teknikleri, doğru nefes alma çalışmaları aktarıldı. Ebeveynlere ise sınav öncesinde ve sınav sonrasında çocuklara nasıl doğru yaklaşım sergilenmesi gerektiği konusunda bilgiler paylaşıldı.

Akçansa Büyükçekmece Fabrika Müdürü Edip Alpan, “Benim Mahallem Projesi, Akçansa’nın toplum mutluluğunu ön plana koyduğu sosyal sorumluluk anlayışının önemli bir örneği. 2016-2017 döneminde Büyükçekmece’de gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle 17 bin ebeveyn ve çocuğa ulaştık. Yarınlara sağlam temeller atmak ve mutlu aile, mutlu toplum hedefiyle çıktığımız bu yolda çıtayı biraz daha yükseğe koyuyoruz. 2017-2018 eğitim-öğretim yılında da eğitimlerimize devam edeceğiz.” dedi.

Paylaş: