Mayıs 16, 2018

Akçansa

Akçansa ‘akıllı ürünleri’ ile yapı sektörüne yön veriyor

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, 1915 Çanakkale Köprüsü için geliştirdiği 1803 Çimento ve Smart Beton ürünleriyle Yapı Fuarı’nda ilgi odağı oldu.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa, yapı sektörünün temsilcilerini bir araya getiren 41. Yapı Fuarı’nda ziyaretçilerine akıllı ürünlerini tanıttı.

‘Dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü’ unvanını taşıyacak 1915 Çanakkale Köprüsü’nün hazır beton tedarikçisi olan Akçansa, bu yılki standında Çanakkale Köprüsü’ne yer verdi.

Akçansa’nın uzun soluklu Ar-Ge çalışmaları sonunda, proje için özel olarak geliştirilen ‘1803 Çimento’ ürününün kullanıldığı beton minimum 100 yıl servis ömrüne sahip olacak şekilde geliştirildi. 1803 çimento ile üretilen beton, 1915 Çanakkale Köprüsü ayaklarının denizin içinde kalan kısımlarında ve yaklaşım viyadüklerinde kullanılacak. Üretim için dört adet, betonu ısıtma ve soğutma kabiliyetine sahip hazır beton tesisi kurulurken, projede toplam 300 bin metreküp hazır beton kullanılacağı öngörülüyor.

Artık beton konuşuyor!

Akçansa’nın en yeni ürünü olan Smart Beton’un tanıtımı da Yapı Fuarı’nda yapıldı. Müşteri ihtiyaçlarına göre tasarımı ve üretimi özel olarak yapılan Smart Beton bu özelliklerini içerdiği akıllı sensörler sayesinde de takip edilebilir kılıyor.

Betonsa bu inovatif ürünü ile, özellikle hidratasyon ısısı ve dayanım gelişiminin önemli olduğu projelerde, nesnelerin interneti, simülasyon gibi Endüstri 4.0 konseptlerini beton sektöründe kullanarak dijital dönüşümün öncülüğünü yapıyor.

Betonsa Smartbeton ürünü ile projelerde beton özelliklerinin takip edilebilmesi için özel cihaz yatırımlarını ve işçilik maliyetllerini ortadan kaldırıyor ve gerektiğinde proje takviminin hızlandırılabilmesi için saha çalışanlarına güvenilir veri sağlıyor.

Akçansa Genel Müdürü Şahap Sarıer, “Akçansa, Türkiye’de yapı malzemeleri sektörünün lideri olarak, müşterilerimizin tüm taleplerini karşılayacak ürünler ve çözümler üretirken, aynı zamanda sektörümüzün dijital dönüşümüne yön verecek projelere imza atıyor” dedi.

Paylaş: