Şubat 19, 2014

Akçansa

5. Betonik Fikirler Proje Yarışması İçin Başvurular 15 Şubat’ta Başlıyor

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri üreticisi Akçansa, yeni konut veya iş yeri alacak kişilere betonun markasını sorgulatmak; sürdürülebilir gelecekte çimento ve betonun önemini vurgulamak amacıyla ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın bu yıl beşincisini gerçekleştiriyor.

Türkiye’deki üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın teması, “Beton’da Farkındalık Yarat, Yaşama Renk Kat” olarak belirlendi.
15 Şubat’ta başlayacak olan yarışma başvuruları 5 Mart’ta sona erecek.

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri üreticisi Akçansa’nın 5. kez düzenlediği ‘Betonik Fikirler Proje Yarışması’nın başvuruları 15 Şubat Cumartesi günü başlıyor. Türkiye’deki tüm üniversitelerin lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın son başvuru tarihi ise 5 Mart Çarşamba.

Son proje teslim tarihinin ise 1 Nisan 2014 olarak belirlendiği yarışmaya öğrenciler en az 2, en çok ise 4 kişilik gruplar halinde katılabiliyor. Yarışma sonucunda birinci olan grubun kazananlarına iPad, 2. ve 3. gruba ise iPad mini hediye edilecek.

Yarışma Takvimi

Başvurular: 15 Şubat – 5 Mart 2014
Proje Son Teslim Tarihi: 1 Nisan 2014
Jüri Toplantısı-17 Nisan 2014
Ödül Töreni: 14 Mayıs 2014
Jüri Üyeleri
o    Prof. Dr. Mehmet Ali Taşdemir (İstanbul Teknik Üniversitesi)
o    Dr.T.Cüneyt Evirgen (Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi Direktörü)
o    Günseli Özen Ocakoğlu (Marketing Türkiye Genel Yayın Yönetmeni)
o    Temel Aksoy (Marka Danışmanı)
o    Hakan Gürdal (Akçansa Genel Müdürü)

5. Betonik Fikirler Proje Yarışması’na katılım koşulları…
Üniversitelerin 2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerine ve yüksek lisans öğrencilerine yönelik gerçekleşen yarışmanın en önemli koşulu; daha önce yapılmamış, farklı bir yarışma için kullanılmamış, yaratıcı bir proje sunmak. Yarışmaya katılmak isteyenlerin en az 2, en fazla 4 kişilik gruplar oluşturmaları gerekiyor.

Jüri değerlendirmeleri A1 poster sunumları üzerinden yapılacaktır. Detaylı proje bilgileri için Powerpoint dosyaları incelenecektir. Powerpoint sunum dosyası, proje ile ilgili tüm ayrıntılı bilgileri ve görselleri içerecek şekilde hazırlanacaktır. Jüri üyeleri, hazırlanan Powerpoint dosyalarından proje ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilmelidir. Jüri yapacağı değerlendirmede; pazarlama fikrinin orijinalliği, yaratacağı algı, işlevselliği, uygulanabilirliği, çevreye ve topluma katacağı değer kriterleriniinceleyecektir.Öğrenciler www.betonikfikirler.com adresinden başvuru ve proje gönderimi hakkında detaylı bilgiye ulaşabilecektir.

Paylaş: