Betonik Fikirler Proje Yarışması

Betonik Fikirler Proje yarışmasıyla daha iyi bir gelecek için gençlerde bilinç ve farkındalık yaratılmasını hedefliyoruz.

betonikfikirler

Geleceğimizin temeli olan gençlerin yaratıcı ve inovatif fikirlerini destekliyor ve hayata geçiriyoruz. Bu yıl 9.’sunu gerçekleştireceğimiz Betonik Fikirler Proje Yarışması’yla sürdürülebilir bir gelecek için çimento ve betonun önemine vurgu yaparken, geleceğimizin mimari olan gençlerimizin eğitimine de destek sağlıyoruz Gençlerin hazır betondaki farkındalığı artıracak, uygulanabilir, yaratıcı, pazarlama odaklı ve birçok disiplini barındıran fikirlerini gerçekleştirmek için projelerini topluyoruz. . Ülkemizin kalkınmasında önemli rol üstlenecek olan gençleri çok önemsiyor, onların fikirlerini ve yaratıcılıklarını destekliyoruz.

Betonik Fikirler Proje Yarışması ile geride kalan yıllarda 5 bini aşkın gencimizle buluştuk. Çok çarpıcı projelerle karşılaştık. 5. Betonik Fikirler Proje Yarışması’nda birinci olan “Enerjik Beton” projesi de bunun en güzel örneği… Kaynaklarımızı verimli kullanmak amacıyla geliştirilen Enerjik Beton, atılan her adımda elektrik üretiyor. Basıncın elektrik enerjisine dönüştürülmesiyle yüzde 100 enerji tasarrufu sağlanıyor. Betonu enerji üretim sürecine entegre eden proje, piezoelektrik materyalinin basınçla birleşmesi halinde elektrik enerjisi açığa çıkarmasına odaklanıyor. Böylece gün boyu atılan adımlar, elektrik enerjisine dönüştürülerek aydınlatmada kullanılabiliyor.

 

Proje Web Sitesi

 

SOSYAL SORUMLULUK MENÜ