Basın Odası

Gebze Hazır Beton Tesisi ‘Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sertifikası’nı Altın Seviyeye Yükseltti

22.12.2021

Akçansa’nın Betonsa markasıyla faaliyet gösterdiği Gebze Hazır BetonTesisi ‘Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sertifikası’nı altın seviyeye taşıdı.

Tesis, Beton Sürdürülebilirlik Konseyi tarafından belgelendirilen Türkiye’deki ilk tesis olma özelliği de taşıyor.

Kaynakların verimli şekilde kullanılmasına yönelik çalışmalar yürüten, bu çerçevedesektöründe farkındalık oluşturmayı amaçlayan Akçansa’nın faaliyetleri takdir görmeyedevam ediyor.

Şirketin Betonsa markasıyla faaliyet gösterdiği Gebze Hazır Beton Tesisi bukapsamda önemli bir başarıya imza attı. Tesis, ‘Kaynakların Sorumlu KullanımıSertifikası’nı altın seviyeye taşıdı.

“Gelecek için sorumlu çalışma anlayışı ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz”

Akçansa Genel Müdürü M. Zeki Kanadıkırık, konuya ilişkin şunları söyledi:“Akçansa olarak tüm markalarımız ile gelecek için sorumlu çalışma prensibidoğrultusunda faaliyetlerimize devam ediyoruz. Gebze Hazır Beton Tesisimiz, BetonSürdürülebilirlik Konseyi tarafından belgelendirilen Türkiye’deki ilk tesis olmaözelliğinin yanında, beton üretimi ve tedarik zinciri için sahip olduğu gümüş seviye‘Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sertifikası’nı altın seviyeye taşıyarak önemli birbaşarıya imza attı. Çalışmalarımızın saygın platformlar tarafından tescil edilmesidaha sürdürülebilir yarınlar için yürüttüğümüz faaliyetlerimizde bizlere motivasyonsağlıyor” dedi.