Basın Odası

Akçansa Benim Mahallem, Ladikli Gençlerin Geleceğine Işık Tutuyor

04.12.2019

Türkiye’nin lider yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, Samsun-Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve TOÇEV iş birliğiyle hayata geçirdiği Benim Mahallem projesi kapsamında eğitimlere Ladik’te başlandı.

Ladik Akpınar Fen Lisesi'nde gerçekleşen ilk eğitim programına Ladik Kaymakamı Sedat Sezik, Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, daire amirleri ve Akçansa yetkilileri katıldı.

Anne-babalar ile çocukların gelişimine katkıda bulunmak, evde, okulda karşılaşılansorunlara çözümler üretmek, gelecek nesillerin daha sağlıklı bireyler olarakyetişmelerini sağlamak amacıyla Akçansa, Samsun-Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüve Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı (TOÇEV) iş birliğiyle hayata geçen‘Benim Mahallem Projesi’ Ladik’te başladı.

Akçansa Benim Mahallem projesinin Ladik Akpınar Fen Lisesi'nde başlayan ilkeğitimine Ladik Kaymakamı Sedat Sezik, Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, İlçeMilli Eğitim Müdürü Aykan Sancı, daire amirleri ve Akçansa yetkilileri katıldı.Ladik Kaymakamı Sedat Sezik sosyal sorumluluk projelerinin öneminin her geçen günarttığının altını çizerek; ‘Ülkemizde bulunan şirketlerin sosyal sorumluluk projelerineolan duyarlılığı artmaktadır. Akçansa da ilimizin gözbebeği olmasının yanında değişimrüzgarının ülkemizdeki en önemli örneği. Ülkemizde birçok alanda olduğu gibi, eğitimalanında da önemli projelere imza atmış ve atmaya devam etmektedir. Bu kapsamdailçemizde de bizlerin en büyük destekçisi konumundadır. Bugün TOÇEV ve Akçansa işbirliğiyle hazırlanan ‘Benim Mahallem Projesi’ bunun en güzel örnekleriden bir tanesi.Bu projenin geleceğimizin teminatı çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarakyetiştirmelerine, ebeveynlerin ise çocuklarıyla daha sağlıklı iletişim kurabilmeleri vekendi iç motivasyonlarını sağlamaları açısından faydaları olacağını düşünüyorum”dedi.

Ladik Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, “Akçansa, sosyal sorumluluk bilinciyleönemli bir projeye imza attı. ‘Benim Mahallem’ projesiyle; ergenlik çağında olanevlatlarımıza eğitim verilerek, çocuklarımızın çevresiyle olan iletişimlerini geliştirmesihedefleniyor. Uzman psikologlarımızın vereceği eğitimler, ebeveynlerimizi de kapsıyor.

Yani eğitimden sadece çocuklarımız faydalanmıyor. Ailelerimiz çocuklarını yetiştirirkenzorlandıkları ve uzman görüşü alması gereken konulardaki genel sorularınıpsikologlarla paylaşarak, uzmanlardan yardım alıyorlar ve sorularının cevaplarınıöğreniyorlar. Emeği geçen herkesi tebrik ederim. İlçe halkımızı uzmanlarla buluşturanAkçansa’ya da teşekkür ediyorum” dedi.

Akçansa Genel Müdür Umut Zenar, İstanbul’da başlayıp 35.000’i aşkın kişiye ulaşanSamsun Ladik’te devam eden projenin tüm bölgelerde büyük ilgi gördüğünün altınıçizerek; ‘Gerçekleştirdiğimiz eğitimlerin gördüğü yoğun ilgi doğru bir iş yaptığımızı teyitetti. 2019 eğitim-öğretim dönemi boyunca Akçansa Mobil Eğitim Merkezi Ladik’teolacak ve geleceğimize yön verecek gençlerimizin yarınlara sağlam temeller atmasıiçin eğitimlere hız kesmeden devam edecek.’ dedi.

Akçansa Mobil Eğitim Merkezi’nde, TOÇEV’in uzman eğitmenleri eşliğinde öncelikleyatılı lise öğrencilerine yönelik yapılacak söyleşi ve sohbetlerle öğrencilerin yaşadıklarızorluklara değinilecek, ardından orta öğrenim öğrencileri ve ebeveynlerle devamedecilecektir.

Duygu Farkındalığı eğitimlerinde ‘Neden okul gidiyorsun?’, ‘Şu an burada okuyorolmak nasıl bir duygu?’, ‘Bu duyguyu vücudunun neresinde hissediyorsun?’, ‘Şu anyaşadığın zorluklar neler?’, ‘Bu zorluklarla nasıl baş ediyorsun?’ konularına yerverilecek.